Ważne
  Sukces Politechniki Wrocławskiej we Włoszech

  Sukces Politechniki Wrocławskiej we Włoszech

  hm

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sukces Politechniki Wrocławskiej we Włoszech
  1/3
  przejdź do galerii
  Po triumfie młodych inżynierów z Politechniki Wrocławskiej w Barcelonie, o którym pisaliśmy kilka dni temu, tym razem znakomite wieści napływają z Włoch. Bolid PWR Racing Team wygrał zawody Formuły Student. O zwycięstwo na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano walczyło 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych.
  Początek rywalizacji to konkurencje statyczne: biznesplan oraz Design Event, czyli prezentacja konstrukcyjna bolidu. I dwa pierwsze miejsca na podium naszych konstruktorów. Kolejne wysokie lokaty przyniosła rywalizacja na torze. Rozegrano pięć konkurencji dynamicznych: przyspieszenia, jazdy na czas po „ósemce”, najszybszego okrążenia, wydajności pojazdu oraz klasycznego wyścigu.

  Bolid RT08 okazał się najlepszy w teście przyspieszenia, a drugie miejsce zajmował w trzech innych konkurencjach. Tak dobry występ w poszczególnych dyscyplinach zaowocował zdecydowanym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej pojazdów z silnikiem spalinowym.

  Z wynikiem 876,30 punktów wrocławski team o kilkadziesiąt „oczek” wyprzedził ekipę politechniki z Mediolanu oraz niemiecką drużynę Uniwersytetu w Kassel. To pierwsze polskie zwycięstwo w tych zawodach.

  - Nasze auto było rzeczywiście niezawodne i najlepsze – opowiada Magdalena Klimek, liderka działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team. – Wynik RT08 w teście przyspieszenia to czas, jaki osiągają pojazdy elektryczne, a biorąc pod uwagę klasyfikację generalną tej klasy, tylko trzy bolidy uzyskały lepszy rezultat.

  Studenci nie mają jednak czasu na odpoczynek i długie świętowanie sukcesu. W sierpniu czekają ich kolejne zawody w Czechach, Niemczech i na Węgrzech. - Cieszy nas, że przychodzi do nas mnóstwo zespołów z zagranicy, dopytując o konkretne rozwiązania i prosząc o rady. To pokazuje, jaki poziom już osiągnęliśmy – podsumowuje Magdalena Klimek.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo