Strzelał z wiatrówki w budynek gimnazjum

  Strzelał z wiatrówki w budynek gimnazjum

  AB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  37-latek strzelał z wiatrówki w okna Gimnazjum położonego na Osiedlu Chrobrego w Głogowie. Po zatrzymaniu przez policję tłumaczył, że strzelał bo... „wpadł na taki pomysł”.
  Pierwsze zgłoszenia o uszkodzeniach szyb w szkole policjanci dostali jeszcze w marcu 2015 r. Podejrzewali, że sprawcą jest użytkownik broni pneumatycznej lub podobnej. Do kolejnego zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku. Po długiej przerwie strzelec wznowił swoją działalność na początku sierpnia 2016 r. i tym razem funkcjonariuszom udało się go odnaleźć.

  Podejrzanym okazał się 37-letni mieszkaniec Głogowa. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli pneumatyczny pistolet i amunicję. Mężczyzna przyznał się do wszystkich przedstawionych zarzutów. W trakcie przesłuchania tłumaczył się, że strzelał, bo „wpadł na taki pomysł”. Na szczęście działał wieczorem, gdy w szkole nie było już dzieci.

  37-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i zdecydował się dobrowolnie poddać karze. Będzie musiał zapłacić grzywnę wysokości 800 złotych oraz pokryć koszty szkód jakie wyrządził - oszacowano je na 2500 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama