Ważne
  Stowarzyszenie Kupców Arena, czyli wrocławscy torreadorzy...

  Stowarzyszenie Kupców Arena, czyli wrocławscy torreadorzy obchodzą 20 urodziny!

  Materiał partnera zewnętrznego

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Stowarzyszenie Kupców Arena, czyli wrocławscy torreadorzy obchodzą 20 urodziny!
  1/10
  przejdź do galerii
  Jest takie miejsce na mapie Wrocławia, w którym próżno nasłuchiwać odgłosu skanowanych na ladzie produktów. Nikt nie zagubi się tam w labiryncie regałów, choć zawsze znajdzie to, czego szuka. Jest takie miejsce, gdzie można bez problemu zaparkować samochód na dużym parkingu, zjeść wyśmienity, staropolski obiad i zawsze znaleźć sezonowe, lokalne produkty. Jest takie miejsce! A w tym roku z dumą obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia. Dwadzieścia lat ciężkiej pracy, niepewności jutra, ale i najpiękniejszych wzruszeń i mnóstwa satysfakcji! Dwadzieścia lat istnienia Centrum Handlowego Arena, stworzonego dla Wrocławian przez wrocławskich kupców.

  Trochę historii…


  „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi” – bez wątpienia te słowa Alberta Einsteina musiały przemówić 20 lat temu do kupców zrzeszonych w namiocie Goliat, stając się zwerbalizowaną podwaliną dzisiejszego Centrum Handlowego Arena. I choć do dziś pewnie niektórzy zadają sobie pytanie - jak to możliwe, że garstka ludzi, nierzadko bardzo młodych zapaleńców, idąc za głosem serca, stworzyła od podstaw coś, czego do tej pory nie widziały wrocławskie ulice?! – to jednak Arena wpisała się już na stałe w miejski krajobraz i świadomość Klientów.

  Gdy zapadła decyzja o likwidacji Goliata na Placu Grunwaldzkim, kupcy tam zrzeszeni zaryzykowali swoim dorobkiem, wykorzystali wiedzę i postawili wszystko na jedną kartę. Ich wizją było centrum handlowe, jakiego jeszcze w naszym mieście nie było. Nowoczesne, ale inspirowane kupieckimi tradycjami z dziada pradziada… Miało być inne, ale równocześnie „swojskie”, postępowe, ale przede wszystkim blisko ludzi.

  Rok 1997 nie był dla Wrocławia rokiem łatwym. Lipcowa Powódź Tysiąclecia, która przeszła przez miasto, pokrzyżowała również plany wrocławskim kupcom. Zamiast hucznego otwarcia centrum, które miało mieć miejsce właśnie w lipcu, zorganizowali oni wraz z mieszkańcami miasta, w miejscu, gdzie dziś stoi Arena, trzeci co do wielkości punkt pomocy powodzianom. Otwarcie przesunięto na wrzesień… a potem?! Było już tylko piękniej!

  Tak w środku miasta powstało Centrum Handlowe Arena. Jedyne tego typu we Wrocławiu, pierwsze w Polsce. I, choć początki nie były łatwe, a ówczesny wiceprezydent Wrocławia radził nawet z troską, „przemyślcie to jeszcze, chłopcy, bo obawiam się, że dziura w ziemi po was nie zostanie”, wrocławscy kupcy postawili na swoim! Inwestycja zakończyła się sukcesem. Między ulicami Komandorską, a Ślężną, powstał nowoczesny obiekt, który Wrocławianie po dziś dzień tłumnie odwiedzają, wiedząc, że znajdą tam jednoznaczną odpowiedź na każde z pytań dotyczących udanych zakupów!

  Od dwudziestu lat Arena niezmiennie każdego dnia otwiera swoje drzwi Wrocławianom, witając zapachem świeżego chleba, wypiekanego bez polepszaczy w lokalnych piekarniach, feerią barw świeżych owoców i warzyw, słodką pokusą najlepszych wyrobów cukierniczych, tradycyjnym mięsiwem i nie tylko. To tutaj każdy Klient znajdzie również odzież najwyższej jakości, obuwie na każdą okazję, książki, nad którymi warto się pochylić, wyroby jubilerskie, pamiątki, kosmetyki… Arena to nie tylko po prostu sklep, kolejny bezduszny „moloch”, w którym anonimowi sprzedawcy znużeni wykonują swoją pracę. To raczej miejsce, gdzie każdy kupiec potrafi dokładnie opowiedzieć potencjalnemu nabywcy o swoim produkcie, bo zna swój fach, a każdego Klienta traktuje z szacunkiem.

  Arena, i kupcy nią zarządzający, bezbłędnie podążają z duchem czasu, wyczuwając potrzeby współczesnego Klienta. To dlatego powstały „Złote Karty Klienta”, dające kupującym wiele korzyści, między innymi rabaty i okazyjne promocje. Centrum Handlowe Arena ma również swoją stronę internetową (www.arena.wroc.pl) oraz konto na portalu społecznościowym Facebook – można tam znaleźć na bieżąco informacje o aktualnych promocjach i ważnych wydarzeniach. Również po to, by ułatwić codzienność Wrocławianom, w Arenie znajdują się przeróżne punkty usługowe – zegarmistrzowski, fotograficzny, krawiecki, ksero, kwiaciarnia, dorabianie kluczy, Agencja PKO, Agencja PZU, Agencja Pocztowa, czy też mini restauracja.

  Wszystko pod ręką. I to jest dobre!

  20 lat minęło…


  Centrum Handlowe Arena od początku istnienia tworzy około 100 wrocławskich przedsiębiorców. Niezmiennie od lat to właśnie Wrocławianie są niepodzielnymi włodarzami tego miejsca. W swoim mieście pracują, mieszkają, współtworzą je i są z tego dumni. Wrocławscy kupcy pomagają sobie wzajemnie, wspierają się, a dzięki przychylności władz miasta, mogą nieustannie się rozwijać. Są oni nie tylko handlowcami, ale przede wszystkim Wrocławianami, którym zależy, by miasto, w którym żyją rozkwitało, pozwalając swoim mieszkańcom na to samo. Właśnie dlatego wspierają wiele lokalnych inicjatyw, są mecenasami sportu i kultury, organizują koncerty, wernisaże, festyny, czy też przedstawienia teatralne. To dla Wrocławia zakupili część legendarnego Skarbu z Bremy – puchar wysadzany monetami, wykonany w pracowni Johanna Christopha Vogla. Stowarzyszenie Kupców Arena zostało odznaczone medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz „Zasłużony dla Wrocławia”. Kupcy z dumą i zapałem promują różnorakie organizacje pożytku publicznego, angażują się w promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, współpracują z różnymi stowarzyszeniami, wspierają lokalne inicjatywy. I, choć brzmi to nieco podniośle, to jednak najważniejszym dla członków Stowarzyszenia Kupców jest, że za tym wszystkim kryją się ludzie! Rodzice i dzieci, całe rodziny, które dobrze się znają i potrafią ze sobą współpracować. Bo Arena to przede wszystkim miejsce zakupów i miejsce spotkań. Stali bywalcy każdego dnia upewniają się w tym, że wchodząc do Areny, są „u siebie”. Że miła pani w białym fartuszku doskonale wie, jakie lubią pieczywo, a pan z sumiastym wąsem uśmiechnie się pogodnie, podając codzienną gazetę. Ci zaś, którzy Centrum nie odwiedzają codziennie i tak doskonale wiedzą, że to właśnie w Arenie kupią najpiękniejsze buty ślubne i zjedzą najlepsze w Wrocławiu placki ziemniaczane. A to wszystko bez pośpiechu, w atmosferze odprężenia i totalnej odskoczni od codziennej gonitwy z czasem. Aż nie chce się wierzyć, że o harmonię tego przybytku, jakim jest Arena, od lat, niczym torreadorzy, walczą… kupcy!

  Torreadorzy rzeczywistości


  Kupcy z Areny są dumni z tego, w co wierzą i czemu oddali gros swojego życia. Cieszą się, że mogą u siebie zatrudniać Wrocławian i wrocławskie firmy. Dziękują swym Klientom, że są z Nimi, że Ich wspierają i pozwalają się rozwijać. Dziękują również władzom miasta, że Im zaufały i że pozwalają na kolejne inicjatywy. Bo Stowarzyszenie Kupców Arena odważnie patrzy w przyszłość. Odkąd założyli spółkę z o. o. „Arena” i, jako jej przedstawiciele, stali się właścicielami gruntu, na którym Centrum się znajduje, nie ustają w planowaniu kolejnych inwestycji. Chcą Centrum Handlowe Arena rozbudować i ulepszyć, nie zmieniając przy tym wyjątkowego charakteru tego miejsca. Tu bowiem szacunek dla tradycji ma się przenikać z nowoczesnymi udogodnieniami dla Klientów, tu komfort ma iść w parze z jakością, tak, by Arena mogła nieustannie zaskakiwać, ale tylko pozytywnie!

  Festiwal zabawy!


  15 września od godziny 12 na terenie przynależnym do Centrum Handlowego Arena odbędą się huczne uroczystości uświetniające dwudziestolecie istnienia Centrum. Zapowiada się moc atrakcji dla Wrocławian tych mniejszych i tych całkiem dorosłych. Od 12 do 18.30 będą dmuchane zjeżdżalnie, pokaz baniek mydlanych, skręcanie baloników i inne zabawy z animatorami. Atmosferę podkręcą gry losowe, możliwość wygrania nagród rzeczowych i drobnych upominków. Słodki poczęstunek i szereg innych niespodzianek umili czas oczekiwania na gwiazdę wieczoru – zespół DziubekBand, który powstał we Wrocławiu w 2011 roku. Finaliści programów „Mam Talent” i „Must be The Music” zagrają od godziny 18.30 do 20. Cóż można dodać… Obecność obowiązkowa!

  Zobacz więcej na:
  https://www.facebook.com/CentrumHandloweArena/
  http://www.arena.wroc.pl/


  Zobacz galerię

  Czytaj także

   Komentarze (24)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Agencja PKO

   Irka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ostatnio usłyszałam że Bank zamyka placówkę PKO w arenie, naprawdę szkoda ! Opłaty uiszczalam od lat w tym miejscu. Przemiła właścicielka i oczywiście Pani Marzenka:)- sama klasa. Szkoda , że bank...rozwiń całość

   Ostatnio usłyszałam że Bank zamyka placówkę PKO w arenie, naprawdę szkoda ! Opłaty uiszczalam od lat w tym miejscu. Przemiła właścicielka i oczywiście Pani Marzenka:)- sama klasa. Szkoda , że bank nie zwraca uwagi na potrzeby swoich klientów:(zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Handlarze

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Kto wymyślił tytuł tego artykułu - jacy torreadorzy - większość tych kupców handlowała po placach i w końcu przenieśli sie pod dach. Teraz ich dzieci to ciągną dalej ....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Madzia

   Monia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A Magda Blahaczek ma tam jeszcze stoisko ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Arena jest fajna

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Arena jest na pewno inna niż markety , ale to jest jej plusem. Idę na zakupy a sprzedawczyni informuje mnie, że jest świeża moja ulubiona szynka. Tu mnie znają i szanują.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A co ma powiedzieć, ze nieświeża ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   centrum handlowe

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   ARENA - JEST PUSTA,DROGA,I NA KAŻDYM STOISKU PODOBNY TOWAR,SPRZEDAWCY ZNUŻENI OLEWAJĄCY KLIENTA - POŁOWA HALI TO STOISKA DO WYNAJĘCIA - WOLĘ PASAŻ ZIELIŃSKIEGO


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W pasażu Zielińskiego po 18 nic nie kupisz

   Krystianek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Towar i ceny na Zielińskiego są podobne, stoiska też są do wynajęcia, ale po 18 nic się nie kupi bo zamykają jak za komuny. A co do obsługi to podobne standardy - to można poprawić.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   centrum handlowe

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ARENA - JEST PUSTA,DROGA,I NA KAŻDYM STOISKU PODOBNY TOWAR,SPRZEDAWCY ZNUŻENI OLEWAJĄCY KLIENTA - POŁOWA HALI TO STOISKA DO WYNAJĘCIA - WOLĘ PASAŻ ZIELIŃSKIEGO

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze, że są takie miejsca

   Zakupowicz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Spodnie, książki i jajka kupuję tu od lat.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Życzenia z okazji 20 lecia.

   Krystianek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Sukcesów w dalszej działalności !!!!!!!
   Fajne przystępne ceny, w zasadzie zawsze kupię to czego szukałem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie "torreadorzy"

   Hispanistka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   "Toreadorzy" od "toro" czyli "byk". "Torreadorzy" byliby od "torre" - wieży, więc tak można by nazwać kupców ze Sky Tower.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kupcy ze Sky Tower

   arenka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   W Sky Tower nie ma kupców tylko sieciówki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   arena

   GOŚĆ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Może kiedyż było fajnie i wybór większy - a teraz pustkami świeci,połowa hali to stoiska do wynajęcia a i ceny wysokie - towar słabej jakości.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama