Rozlicz swój podatek we Wrocławiu

  Rozlicz swój podatek we Wrocławiu

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Rozlicz swój podatek we Wrocławiu
  Rozlicz swój podatek we Wrocławiu
  Dzięki rozliczeniu podatku we Wrocławiu możesz dofinansować rozwój miasta a przy okazji wygrać jedną z 85 nagród. Zgłoszenia do loterii do 5 maja

  Trwa IV już edycja kampanii „Rozliczam PIT we Wrocławiu”. Celem akcji informacyjnej organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia jest zachęcenie i przekonanie osób mieszkających we Wrocławiu do rozliczenia rocznego podatku PIT właśnie tu – w mieście, w którym żyją i pracują.

  Twarze kampanii


  We Wrocławiu mieszka bardzo dużo osób, które wciąż swój roczny podatek PIT rozliczają w miejscu poprzedniego zamieszkania. Do zmiany tego stanu zachęcają w tym roku kolejni bohaterowie kampanii: Patryk Matkowski (gracz klubu Panthers Wrocław – zawodnik Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017), Marlena Mazur (młoda przedsię­biorczyni), Tomasz Myszko i Marcin Pietrzyk (liderzy Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego), Ula Jagiel­nicka (aktywistka rowerowa), Ewa Mądry (ekonomistka) i Mateusz Misztal (student). Ich sylwetki można poznać na stronie internetowej kampanii www.wroclaw.pl/pit oraz w spocie promocyjnym. To osoby na co dzień związane z Wrocławiem, które wiedzą, dlaczego tak ważne jest to, gdzie rozlicza się swoje podatki.


  Na co przeznaczane są pieniądze


  Po rozliczeniu, duża część z podatku PIT wraca do gminy, w której złożono deklarację. W przypadku Wrocławia to aż 48 proc. kwoty podatku. Dzięki temu do budżetu miasta wpływa ponad 1 mld zł. To z tych środków finansowane są między innymi: Wrocławski Budżet Obywatelski, transport publiczny, trasy rowerowe, edukacja dzieci, sport, kultura czy ochrona środowiska.
  Aby rozliczyć się we Wrocławiu, nie trzeba być tu zameldowanym, wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny wrocławski adres zamieszkania i złożyć je w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych.
  To kluczowa informacja, która jednak wciąż umyka w zawiłościach podatkowych przepisów – dla celów podatkowych liczy się adres zamieszkania, zameldowanie nie ma znaczenia. Co ważne urzędy skarbowe same aktualizują miejsce zamieszkania, co oznacza, że nie ma konieczności składania oświadczeń aktualizacyjnych w poprzednim urzędzie.

  Loteria z nagrodami


  Oprócz kampanii informacyjnej, jak co roku zorganizowano także loterię dla wszystkich podatników (zarówno tych, którzy po raz pierwszy rozliczą podatek we Wrocławiu, jak i tych, którzy rozliczają się tu zawsze).
  W tym roku na podstawie badań przeprowadzonych przez magistrat na wybranej grupie mieszkańców zadecydowano o przyznaniu aż 85 nagród. Do wygrania są: skutery elektryczne, rowery, bezpłatna komunikacja miejska, karnety roczne do zoo z Afrykarium, karnety VIP do aquaparku czy vouchery VIP do Narodowego Forum Muzyki.

  Dodatkową korzyścią przy rozliczeniu podatku PIT we Wrocławiu jest możliwość wyrobienia karty Urbancard Premium, która pozwala korzystać ze zniżek nawet do 50 procent w wielu instytucjach w mieście.


  Ważne terminy


  Udział w loterii można zgłaszać się do 5 maja poprzez stronę www.wroclaw.pl/pit lub wrzucając kupon do urny loteryjnej zlokalizowanej w Centrum Obsługi Mieszkańca przy pl. Nowy Targ 1-8. Losowanie nagród odbędzie się 13 maja br. o godz. 15.00 na pl. Wolności.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama