Oceniamy piłkarzy Zagłębia za mecz ze Śląskiem

Przedstawiamy nasze oceny piłkarzy Zagłębia Lubin za derbowy mecz ze Śląskiem Wrocław, przegrany przez ,,Miedziowych" 1:2. Najlepszy wśród gości był Lubomir Guldan, najsłabszy Martin Polacek. Oceny wystawialiśmy w skali od 1-10, gdzie 1 to występ poniżej krytyki, a 10 to klasa światowa.

Martin Polacek - 3
Pracy miał niewiele, ale druga bramka dla Śląska to jego zasługa. Zaliczył pusty przelot w sytuacji, w której w ogóle nie powinien wychodzić z bramki. Przy golu Dwalego ze spalonego nie miał nic do powiedzenia.

Dorde Cotra - 4,5
Serb niespodziewanie wrócił do podstawowej jedenastki, ale nie zaliczy tego występu do udanych. Może mówić o sporym szczęściu, bo już w pierwszej połowie mógł zobaczyć co najmniej dwie, a nie tylko jedną żółtą kartkę.

Jarosław Jach - 5,5
Nasze zdanie o tym piłkarzu się nie zmienia - Jach to materiał na reprezentanta Polski. Morioka, Biliński, a później Alvarinho i Riera odbijali się od niego jak od ściany. Przy golach nie zawinił.

Lubomir Guldan - 6
Dwoił się i troił, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy Śląsk przycisnął i doprowadził do wyrównania. Koledzy wiszą mu duże piwo, bo gdyby nie on, to ,,Miedziowi” wracaliby do Lubina z większym bagażem bramek.

Aleksandar Todorovski - 5
Lepszy niż Cotra, ale też nie popisał się niczym szczgólnym. Szkoda, bo ten zawodnik potrafi stwarzać przewagę w ofensywie i celnie dośrodkować. W niedzielę w jego grze wyraźnie tego zabrakło.

Jarosław Kubicki - 5
Wpływ na jego ocenę na pewno miała bramka (choć Ekstraklasa zaliczyła ją jako samobójcze trafienie Kamila Dankowskiego). Niemniej w końcówce to on dał się wyprzedzić Mariuszowi Idzikowi.

Łukasz Piątek - 5
Mało widoczny. Uniknął poważniejszych błędów, ale od tak doświadczonego zawodnika wymagamy, żeby mocniej udzielał się w ofensywie. Zwłaszcza, że lubinianie grali trzema defensywnymi pomocnikami.

Jakub Tosik - 5
Był najbardziej aktywny spośród wszystkich nominalnych defensywnych pomocników Zagłębia. Grał bliżej prawej strony, gdzie starał się wspierać i asekurować Arkadiusza Woźniaka.

Arkadiusz Woźniak - 5,5
To on dośrodkował z prawej strony w szóstej minucie, kiedy to błąd popełnił Lubos Kamenar, a Jarosław Kubicki strzelił gola trafiając w Kamila Dankowskiego. Poza tym aktywny, ale niezbyt produktywny.

Łukasz Janoszka - 4,5
Na początku drugiej połowy mógł podwyższyć prowadzenie Zagłębia na 2:0, ale strzelił nad bramką. To nie były najlepsze zawody w jego wykonaniu.Na 10 minut przed końcem zmienił go Adam Buksa.

Martin Nespor - 4
Czech jak zwykle bardzo dużo biegał, ale było go zdecydowanie za mało. Miał tylko jedną wyborną okazję (w drugiej połowie), ale zamiast spokojnie umieścić piłkę w siatce, trafił w Kamenara.

Grali także:

Daniel Dziwniel - 5
W 57 min zmienił zagrożonego czerwoną kartką Cotrę i pokazał się z niezłej strony. Podłączał się do ataków, nie zapominał o defensywie.

Filip Starzyński - 4
Dostał nieco ponad pół godziny, ale nie potrafił dobrze wejść w mecz. Tym razem nie dał zespołowi tyle jakości co zwykle