Nowy rozkład jazdy kolei. I tańsze bilety

  Nowy rozkład jazdy kolei. I tańsze bilety

  GCH

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nowy rozkład jazdy kolei. I tańsze bilety

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  W sobotę i poniedziałek - 15 i 17 października 2016 - kupując papierowe wydanie Gazety Wrocławskiej dostaniecie nowy rozkład jazdy kolei z dworca Wrocław Główny. W sobotę wydrukujemy przyjazdy, w poniedziałek - odjazdy.
  Nowy rozkład jazdy kolei. I tańsze bilety

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  W niedzielę, 16 października, kolejna korekta rozkładów jazdy pociągów. Dobra wiadomość dla osób, które skończyły 60. rok życia. Przewozy Regionalne wprowadzają dla nich 25-procentową, „bezwarunkową”, zniżkę przy zakupie biletu jednorazowego. Mogą też liczyć na 10-proc. zniżkę na bilety tygodniowe, miesięczne i kwartalne. Jednocześnie PR wycofują się z Regiokarty Senior za 49 zł, której wykupienie dotąd uprawniało seniorów do zniżki. Teraz, by nabyć tańszy bilet, wystarczy mieć dokument tożsamości.

  Taką samą, jak PR, zniżkę dla 60-latków wprowadzają Koleje Dolnośląskie. Od 16 października osoby, które ukończyły 60 lat, mogą korzystać przy zakupie biletu z 25-procentowej ulgi (dotąd było 20 proc.). Ale - co ważne - zniżka ta będzie obowiązywać tylko w pociągach Kolei Dolnośląskich, informuje Konrad Antkowiak, rzecznik KD.

  W rozkładach jazdy pociągów PR będą tylko kilkuminutowe zmiany. Nadal obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Rokitki -Leszno Górne. Do autobusów będą się musieli przesiadać też 18 i 19 października pasażerowie pociągów Kolei Dolnośląskich Legnica - Kłodzko i Wrocław - Dzierżoniów Śląski na odcinku Dzierżoniów Śląski - Świdnica Miasto.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to jak nowy z GW...

   Pasanger (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ...to na pewno nigdzie się nie dojedzie. Patrząc na poziom tego brukowca, można stwierdzić, że nawet w kopiowaniu rozkładu daliście dupska.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama