Pilne
Metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny, kończy dziś...

Metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny, kończy dziś 60 lat

MAL

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Arcybiskup Józef Kupny kończy dziś 60 lat

Arcybiskup Józef Kupny kończy dziś 60 lat ©Pawel Relikowski / Polska Press Grupa

Dziś, we wtorek 23 lutego metropolita wrocławski Józef Kupny świętuje 60. urodziny. Arcybiskup urodził się w Dąbrówce Wielkiej (koło Piekar Śląskich). Wrocławska kuria prosi parafian o to, aby pomodlili się dziś za Jubilata.
Arcybiskup Józef Kupny kończy dziś 60 lat

Arcybiskup Józef Kupny kończy dziś 60 lat ©Pawel Relikowski / Polska Press Grupa

Arcybiskup Józef Kupny w czerwcu 2013 roku został oficjalnie głową Kościoła katolickiego we wrocławskiej diecezji. Dzisiejsze urodziny nie są jedynym jubileuszem, który w lutym świętuje metropolita wrocławski. 4 lutego minęła 10. rocznica konsekracji biskupiej abp Józefa Kupnego.

Arcybiskup Józef Kupny specjalizuje się w katolickiej nauce społecznej. Jest autorem dokumentu, który upomina się o bezrobotnych i krytykuje umowy śmieciowe. Jest również w Konferencji Episkopatu Polski przewodniczącym Rady ds. Społecznych.

Metropolita wrocławski od początku pokazywał, że będzie chciał pełnić we Wrocławiu posługę blisko wiernych, w duchu pontyfikatu papieża Franciszka. Zainicjował przedświąteczne spotkania z wrocławianinami. Mieszkańców Dolnego Śląska odwiedził także po kolędzie. Modlił się i rozmawiał z wiernymi. Arcybiskup założył także konto na popularnym portalu społecznościowym. Jego konto na Twitterze obserwuje już 2,7 tysiąca osób.

Arcybiskup Józef Kupny odkąd pełni funkcję metropolity wrocławskiego udowodnił, że nie chce chować problemów Kościoła pod dywan. Kuria kilka razy już pokazywała, że potrafi reagować szybko i stanowczo. Tak było w przypadku kapłana z Dolnego Śląska, którego sąd skazał za pedofilię na siedem lat więzienia. W momencie czytania uzasadnienia wyroku, na stronie wrocławskiej archidiecezji pojawiło się już oficjalne stanowisko kurii, w którym poinformowano, że ksiądz został ukarany najwyższą z możliwych kar, jaką biskup może nałożyć na duchownego.

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Arcyb Kupny wszystko niszczy w naszej diecezji, podnosi podatki, lubi kasę

nie ma doświadczenia a do tego kłamie jak Pinokio, aż się mu z usu dymi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Życzymy mu żeby jak najszybciej poddał się do dymisji, bo w przeciwnym razie ludzie nie wytrzymają i sami o to poproszą papieża Franciszka.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
przepisane ze strony kurii

sztuka dziennikarska (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Miesiąc, który przeżywamy jest czasem, w którym nasz Pasterz, Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, przeżywa dwa piękne jubileusze. W czwartek – 4 lutego – przypada 10. rocznica...rozwiń całość

Miesiąc, który przeżywamy jest czasem, w którym nasz Pasterz, Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, przeżywa dwa piękne jubileusze. W czwartek – 4 lutego – przypada 10. rocznica konsekracji biskupiej Księdza Arcybiskupa, a 23 lutego – 60. rocznica urodzin.
W związku z tym, Kuria Metropolitalna Wrocławska poleca Osobę Najdostojniejszego Jubilata szczególnej pamięci modlitewnej zarówno Duchowieństwa, jak i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej. Niech w tym pięknym czasie Dobry Bóg umacnia w sercu naszego Pasterza wszystkie dary i charyzmaty Ducha Świętego, którymi posługuje dla dobra powierzonej sobie owczarni. Najświętsza Maryja Panna niech otacza płaszczem swojej macierzyńskiej miłości, a św. Józef – Jej Przeczysty Oblubieniec – niech chroni Księdza Arcybiskupa i cały Kościół Wrocławski od wszelkiego zła. Ks. dr Rafał Hołubowicz, Kanclerz Kuriizwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
No to jeszcze 15 lat i emerytura biskupia

ks. Rafał (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Jeszcze 15 lat i emerytura biskupia.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ten to spoko jest

* (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

W odróżnieniu od Gulbiego, specjalisty od bycia biskupem do towarzystwa, a nawet Towarzystwa, ten jest jakiś taki praktyczny i, można nawet zaryzykować twierdzenie, chrześcijański.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pytam się

pytam się (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

Facet w sukience jest dla ciebie spoko??


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Masz na myśli tego anglistę z uniwersytetu?

? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Tego, co się nazywa "antyfacetem"? A może tego gościa, co odstawia Conchitę Wurst? Bo jakoś nie kojarzę innych facetów noszących sukienki.

A, no jeszcze u Pythonów faceci występowali w niektórych...rozwiń całość

Tego, co się nazywa "antyfacetem"? A może tego gościa, co odstawia Conchitę Wurst? Bo jakoś nie kojarzę innych facetów noszących sukienki.

A, no jeszcze u Pythonów faceci występowali w niektórych rolach w sukienkach, ale tego chyba nie masz na myśli, bo ich to już raczej gimby nie znajo.

zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo