Kolejny apartamentowiec z biurami w centrum

  Kolejny apartamentowiec z biurami w centrum

  Zdjęcie autora materiału
  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Akme buduje budynek mieszkalny z biurami i lokalami usługowymi z adresem przy Garbary (fizycznie fasada będzie od ul. Nowy Świat)
  1/6
  przejdź do galerii

  Akme buduje budynek mieszkalny z biurami i lokalami usługowymi z adresem przy Garbary (fizycznie fasada będzie od ul. Nowy Świat) ©WSK

  Przy ul. Nowy Świat, w plombie między kamienicami, stanie budynek apartamentowo-biurowy. Działka znajduje się dokładnie między Nowym Światem, ul. Kiełbaśniczą i Odrzańską, a oficjalny adres inwestycji to ul. Garbary. Będzie tu 28 mieszkań, a na parterze biura i lokale usługowe. Koniec prac wiosną przyszłego roku.
  Inwestorem jest firma Akme Zdzisław Wiśniewski, która zajmuje się m.in. pracami archeologicznymi na terenie całego miasta. Teraz występuje w roli dewelopera, ale i na tym polu się sprawdza.

  Według planów przewidziana jest tam rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku mieszkalno-biurowego. Najpierw trzeba jednak rozebrać dotychczas stojący w tym miejscu budynek. Od lat popadał on w ruinę, czekał na rozbiórkę i szpecił tę część miasta.


  Pozwolenie budowlane było wielokrotnie wydawane od 2012 roku, ale budowa się przeciągała. Oficjalnie ruszyła w marcu tego roku, ale rozbiórka trwa od niedawna i dopiero ostatnio przejeżdżając ul. Nowy Świat okoliczni mieszkańcy zauważyli, że coś zaczęło się tu zmieniać. Nareszcie, bo była tu luka w zabudowie.

  – Ostatnio odnowili budynek na rogu z Rzeźniczą, więc w końcu jest ładniej. Najwyższy czas, w końcu to centrum miasta – mówi Elżbieta Duszewska mieszkająca przy ul. Pomorskiej.

  Biura i mieszkania będą dostępne od wiosny przyszłego roku. Budowa ma się zakończyć w marcu 2017 r.

  Według wstępnych projektów budynek wyglądem ma przypominać sąsiednie kamienice, a nie nowoczesne plomby o prostych kształtach ze szkła i stali. Nowocześniej będzie wyglądała jedynie nadbudówka. Budynek ma mieć do sześciu pięter wysokości.
  W środku znajdzie się 28 mieszkań, a na parterze lokale usługowe i biura. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 1,3 tys. mkw. Będzie także niewielki podziemny parking na 6 miejsc.

  Niedaleko, przy ul. Rzeźniczej 16, naprzeciwko Wrocławskiego Teatru Współczesnego, powstaje kolejny biurowiec w centrum. Znajdujący się tam wcześniej skwer został zabudowany przez firmę Dreamriver Development. Budowa czteropiętrowego budynku ruszyła ubiegłego lata i zakończy się w lutym 2017 roku. Tam będzie więcej, bo 3,8 tys. mkw powierzchni. W podobnym czasie w tej samej okolicy pojawi się sporo wolnych lokali biurowo-usługowych.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miejsca postojowe - faworyzowanie swoich

   qwerty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czy Pani dziennikarz zapytała Architekta Miasta Piotra Fokczyńskiego ile miejsc parkingowych będzie w tym budynku??? A kto myśli - dlaczego? Może ktoś odpowie. Albo może gazet zrobi polemikę, z...rozwiń całość

   Czy Pani dziennikarz zapytała Architekta Miasta Piotra Fokczyńskiego ile miejsc parkingowych będzie w tym budynku??? A kto myśli - dlaczego? Może ktoś odpowie. Albo może gazet zrobi polemikę, z udziałem internautów. Z wyżej opisanym panem zakorkujemy się na amen. Dlaczego jedni deweloperzy muszą więcej miejsc robić a inni mniej??? Z czego to wynika? Czy potrzebne są w tym mieście przyspieszone wybory???zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A miejska konserwator zabytkow wydala zgode?

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Zabytkowe kamienice w scislym centrum powinno sir remntowac a nie rozbierać. To mi smierdzi na odleglosc. To miasto robi wszystko żeby mieszkanca tu się gorzej zylo. My podatnicy nie będziemy...rozwiń całość

   Zabytkowe kamienice w scislym centrum powinno sir remntowac a nie rozbierać. To mi smierdzi na odleglosc. To miasto robi wszystko żeby mieszkanca tu się gorzej zylo. My podatnicy nie będziemy korzystać z prywatnej inwestycji a będziemy musieli ogladac kolejny plastikowy budyne w scismy centrum. A może ktoś pomyśli o wpisaniu tego budynku na liste zabytow skoro miejska konserwator o tym nie pomyslala?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No na reszcie

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ta ruina to chyba czekała na rozbiórkę jakieś 20 lat a może i więcej. W między czasie pewno było z 5 nowych właścicieli tak jak to zazwyczaj we Wrocławiu bywa.
   Może tym razem się uda doprowadzić...rozwiń całość

   Ta ruina to chyba czekała na rozbiórkę jakieś 20 lat a może i więcej. W między czasie pewno było z 5 nowych właścicieli tak jak to zazwyczaj we Wrocławiu bywa.
   Może tym razem się uda doprowadzić inwestycję do końca. A jak długo jeszcze będzie stał szkieletor wybudowany chyba jakieś 5 lat temu przy ul. Dubois? Deweloper z Iranu dokończy swoją budowę kiedyś?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   By kolesiem żyło się lepiej

   Damian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   AKME czyli jedna rodzinka z Dutkiewiczem i Zdrojewskim.W imię zasady by kolesiom żyło się lepiej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AKME

   GRegorius (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   AKME sprawdza sie jako Deweloper?? Smiechu warte. Poszperac prosze i poszukac artykolow o aferach zwiazanych z Panem Wisniewskim i jego firma.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parking na 6 miejsc

   Uważny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17

   28 mieszkań + lokale i 6 miejsc parkingowych - kto na to pozwala?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama