Kamil Glik po meczu z Danią: Radziłem sobie w życiu z...

Kamil Glik po meczu z Danią: Radziłem sobie w życiu z gorszymi rzeczami, niż gol samobójczy [WIDEO]

Agencja Informacyjna Polska Press

Polska

Polska

Kamil Glik w starciu z Danią na środku obrony grał z Thiago Cionkiem.
    1/5
    przejdź do galerii

Kamil Glik w starciu z Danią na środku obrony grał z Thiago Cionkiem. ©Bartek Syta / Polska Press

Choć Polska wygrała 3:2 z Danią w ramach eliminacji mistrzostw świata, to Kamil Glik może nie być z siebie do końca zadowolony. Podpora defensywy naszej drużny w sobotę była wyjątkowo niepewna. 28-letni obrońca strzelił samobójczego gola. - Nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni. Ale nie jest to dla mnie problem - stwierdził Glik.

Biało-Czerwoni zagrali dobrą pierwszą połowę przeciwko Danii. Prowadzili 2:0, a tuż po przerwie swojego trzeciego gola w tym spotkaniu strzelił Robert Lewandowski. Chwilę później Glik, chcąc wbić dośrodkowaną przez rywali piłkę, przelobował Łukasza Fabiańskiego.

- Takie sytuacje się zdarzają. To nie pierwszy samobój w moim życiu i pewnie nie ostatni. Ale to nie jest dla mnie problem. W życiu radziłem sobie z gorszymi rzeczami - wzruszał ramionami obrońca AS Monaco.

Po dwóch kolejkach eliminacji mistrzostw świata Polska ma cztery punkty, tyle samo co Rumunia i Czarnogóra. Zajmuje trzecie miejsce w grupie tylko przez gorszy bilans bramkowy. We wtorek również na PGE Narodowym zmierzy się z Armenią.

- Po nim będziemy mądrzejsi. Jeśli chodzi o mecz z Danią, to potrzebowaliśmy tej wygranej, obojętnie w jakim stylu. Po falstarcie z Kazachstanem [2:2 - red.], konieczne było taki przełamanie. Teraz będzie już tylko lepiej - zapewnił Glik, który skomentował także trzy gole strzelone przez Lewandowskiego.

- Szacunek dla niego, Robert to świetny napastnik i super, że mamy go w swojej drużynie. Ale ja zawsze powtarzam, że wygrywamy i przegrywamy razem. Nie można mówić, że tylko Robert grał dobrze, a my do kitu - zaznaczył.