Jest nowy dyrektor NFZ we Wrocławiu

  Jest nowy dyrektor NFZ we Wrocławiu

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ekonomista i menedżer po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim będzie rządził dolnośląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Andrzej Oćwieja przedstawił dziś Radzie Oddziału swoje plany, a ta zatwierdziła wniosek ministra zdrowia i przyjęła zaproponowana przez niego kandydaturę na nowego szefa.
  Andrzej Oćwieja ma 63 lata. Z wykształcenia jest ekonomistą i menedżerem, skończył też menadżerskie studia podyplomowe zarządzanie ryzykiem w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Warszawskim.

  Z branżą medyczną jest związany od dawna. W latach 1998-2003 był dyrektorem naczelnym Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych w województwie dolnośląskim i opolskim. Następnie przez dwa lata pracował w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Warszawie.

  Był także dyrektorem naczelnym Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Opolu. Pełnił również funkcję prezesa Średzkiego Centrum Medycznego w Środzie Śląskiej. Później był koordynatorem ds. zarządzania ryzykiem w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym. A ostatnio – pełnomocnikiem dyrektora ds. systemu zarządzania jakością w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama