GKS Tychy - Miedź Legnica 0:2. Ważny triumf Miedzi

W meczu 15. kolejki I ligi Miedź Legnica wygrała na wjeździe z GKS-em Tychy 2:0. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Ryszarda Tarasiewicza strzelali niezawodny w tym sezonie Fin Petteri Forsell oraz Mariusz Rybicki.

Po serii dwóch z rzędu porażek tym razem piłkarze Miedzi przywieźli do Legnicy komplet punktów. Zespół Ryszarda Tarasiewicza przeważał przez pełne 90 minut i w pełni zasłużył na triumf.

Prowadzenie gościom dał Petteri Forsell, który w 23 min dostał prostopadłe podanie od Wojciecha Łobodzińskiego i będąc w sytuacji sam na sam z Markiem Igazem strzelił ósmego gola w tym sezonie, zostając przy okazji samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców.

Chrobry uratował remis w Suwałkach w 90 minucie!

Miedzianka dążyła do podwyższenia rezultatu, ale do przerwy więcej goli już nie padło. Wynik meczu ustalił w 50 min Mariusz Rybicki, a asystę przy jego bramce zaliczył nie kto inny jak właśnie Forsell.

Za tydzień piłkarze Miedzi udadzą się do Siedlec na mecz z tamtejszą Pogonią.