Frekwencyjny sukces wystawy w Hydropolis

  Frekwencyjny sukces wystawy w Hydropolis

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Powódź tysiąclecia we Wrocławiu
  1/12
  przejdź do galerii

  Powódź tysiąclecia we Wrocławiu ©fot. W. Wilczyński, T. Jachyra, M. Czułczyński, A. Łuc

  "Potęga żywiołu. Powódź 1997" to wystawa czasowa dostępna w Hydropolis w cenie biletu do 30 września br. Wrocław, ul. Na Grobli 19-21, godziny otwarcia: pon. - pt. 9.00-18.00, sob. - nd. 10.00-20.00. Zbiór unikalnych fotografii oraz nagrań dokumentujących dramatyczne wydarzenia z czasów Powodzi Tysiąclecia przyciąga do wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie wielu turystów - nie tylko z Wrocławia.
  Kulminacyjna fala powodziowa, która 12 lipca 1997 roku dotarła do Wrocławia, spowodowała szkody, jakich nie dało się wcześniej przewidzieć. Niemal 40 proc. powierzchni miasta znalazło się pod wodą a straty oszacowano na blisko miliard złotych. Zalanych zostało ok 3500 budynków a uszkodzeniu uległo ponad 300 ulic.

  Bezimienni Bohaterowie  Zbiorowy zryw i bezprzykładne poświecenie tysięcy bezimiennych Bohaterek i Bohaterów utrwalone zostały na fotografiach, filmach i taśmach radiowych.
  Ich część prezentowana jest w Hydropolis z okazji 20. rocznicy tamtych wydarzeń. Przygotowana we współpracy z Gazetą Wrocławską oraz Polskim Radiem Wrocław wystawa „Potęga żywiołu. Powódź 1997” przywołuje atmosferę lipca ’97. Ekspozycja cieszy się popularnością wśród przyjezdnych turystów. – Zdjęcia ludzi pływających po centrum Wrocławia pontonami robią ogromne wrażenie. O takich wydarzeniach trzeba informować, trzeba przestrzegać i uświadamiać jak wielkim zagrożeniem potrafi być woda – mówi Ania, turystka z Warszawy. - Cieszy nas duże zainteresowanie powodziową wystawą ze strony zwiedzających z innych regionów Polski. Wielu z nich dopiero dzięki wizycie w naszym centrum uświadamia sobie prawdziwą skalę zniszczeń dokonanych przez wielką wodę w lipcu '97 na terenie południowej Polski – opowiada Aleksander Łoś z Hydropolis.

  Wodne miasto w centrum Wrocławia  Hydropolis jest jedynym w Polsce miejscem, które kompleksowo opisuje „substancję życia” w różnych kontekstach. To właśnie tu dzięki multimedialnym środkom przekazu możemy m.in. dowiedzieć się ile wody mają w sobie poszczególne organy ludzkiego ciała, obejrzeć film na panoramicznym ekranie 360 stopni opowiadający o początkach wody we wszechświecie, sprawdzić działanie starożytnych wodnych wynalazków, poznać multimedialny atlas chmur i odpocząć na leżance w scenerii oddającej klimat Amazonki. Tym razem, na przykładzie powodzi, zwiedzający poznają niszczycielską siłę wodnego żywiołu. - Dramatyczne wydarzenia lipca ’97 nierozerwalnie wiążą się z najnowszą historią Wrocławia, dlatego w Hydropolis prezentujemy też multimedialną mapę, ukazującą m.in. dokładny obszar miasta, który znalazł się wówczas pod wodą – uzupełnia Aleksander Łoś.

  Konkurs Fotograficzny Hydropolis  W strefie wystaw czasowych Hydropolis prezentowane są instalacje, których wspólnym mianownikiem jest różnorodna relacja człowieka z wodą. To miejsce, w którym edukacja przenika się ze sztuką. W październiku dostępna będzie nowa ekspozycja czasowa. – 6 października odbędzie gala podsumowująca trwającą obecnie I edycję Konkursu Fotograficznego Hydropolis (KFH). Podczas uroczystości nagrodzimy wyróżnione przez Jury oraz publiczność prace. Po gali, dojdzie do otwarcia wystawy składającej się z najlepszych fotografii – zapowiada Aleksander Łoś.

  Każdy, kto lubi fotografować otaczającą go rzeczywistość, wciąż może się zgłosić do wakacyjnej rywalizacji. Udział w KFH jest darmowy, a swoje prace można zgłaszać do 15 sierpnia za pośrednictwem strony www.konkurs.hydropolis.pl. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Dotychczas zgłoszono niemal półtora tysiąca fotografii!

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak widać z poniższych wpisów Hydropolis wszystkim wisi

   WWR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Żyd wywalił kilkadziesiąt milionów nie swoich pieniędzy w błoto. Jak widać czego się nie chwyci zamienia w g...o.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na 8 zdjęciu

   aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   prawdziwy chleb.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Od kilkunastu lat piekę chleb w domu...

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Woda, mąka (żytnia + pszenna chlebowa), sól, domowy zakwas (woda + mąka pszenna chlebowa) i ewentualnie drożdże (aby przyśpieszyć wyrastanie, można nie dodawać). Mieszasz, odstawiasz na kilka...rozwiń całość

   Woda, mąka (żytnia + pszenna chlebowa), sól, domowy zakwas (woda + mąka pszenna chlebowa) i ewentualnie drożdże (aby przyśpieszyć wyrastanie, można nie dodawać). Mieszasz, odstawiasz na kilka godzin, wstawiasz do piekarnika i wychodzi taki sam! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama