Ważne
  Europejskie Forum Młodych już 7-8 października

  Europejskie Forum Młodych już 7-8 października

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Europejskie Forum Młodych już 7-8 października
  W październiku przyjadą do stolicy Dolnego Śląska młodzi z całej Europy, by rozmawiać m.in. o historii i wyzwaniach współczesności. Wszystkie wydarzenia związane z Europejskim Forum Młodych odbędą się w piątek i sobotę, 7-8 października 2016 roku.
  Europejskie Forum Młodych już 7-8 października
  Młodzież weźmie udział w Europejskim Forum Młodych im. Bolesława Kominka, które odbywa się pod hasłem: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie 50 lat później. Orędzie pojednania oczami młodych”.

  Organizatorem Forum jest Fundacja Młoda Rzeczpospolita oraz Partnerzy: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu, Ośrodek Pamięć i Przyszłość oraz Centrum Historii Zajezdnia. Tegoroczna inicjatywa jest już drugą edycją Forum. Pierwsza odbyła się w 2015 roku, z okazji 50. rocznicy wystosowania przez Kardynała Bolesława Kominka „Listu pojednania” do biskupów niemieckich.

  - Hasło Forum „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie 50 lat później. Orędzie pojednania oczami młodych” bardzo dobrze oddaje ideę, które mu przyświeca. Zależy nam, aby pokazać, że treść listu z 1965 roku jest wciąż aktualna i może być inspiracją do radzenia sobie ze współczesnymi problemami - mówi Joanna Bigos, koordynator projektu.

  W piątek, 7 października o godz. 20. w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” odbędzie się spotkanie „O pojednaniu (w praktyce)” z Bratem Markiem z Taizé i ks. Mirosławem Malińskim.

  O godz. 21. w kościele rektoralnym rozpocznie się modlitwa ekumeniczna z udziałem abp. Józefa Kupnego.

  W sobotę, 8 października o godz. 12 w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się wykład na temat konsekwencji szczytu NATO w Warszawie dla architektury bezpieczeństwa Europy Środkowej i Wschodniej, a o godz. 17 w kinie Nowe Horyzonty zaplanowana jest projekcja filmu „Bumerang” w reżyserii Leona Jeannota oraz debata.

  Więcej informacji: www.mlodarp.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo