Dzień Pszczoły we Wrocławiu

  Dzień Pszczoły we Wrocławiu

  BMK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzień Pszczoły we Wrocławiu

  ©Pawel Relikowski / Polska Press Grupa

  Już po raz trzeci Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Henryka Sienkiewicza 23) zaprasza na Dzień Pszczoły. Odbędzie się on w niedzielę, 7 sierpnia. Część oficjalną zaplanowano w godz. 10.00-16.00, ale ogród botaniczny czynny jest do godz. 20.
  Dzień Pszczoły we Wrocławiu

  ©Pawel Relikowski / Polska Press Grupa

  Aby uczestniczyć w wydarzeniach, w których głównym bohaterem jest ten pożyteczny owad, wystarczy kupić bilet wstępu do ogrodu (ceny 15 zł - normalny, 5 zł - ulgowy, 30 zł - dla posiadaczy karty dużej rodziny). Na imprezie każdy, niezależnie do wieku, znajdzie coś dla siebie.

  W programie Dnia Pszczoły prelekcje o pszczołowatych, które poprowadzą przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego oraz prezentacja owadów. O tych owadach opowiedzą także pszczelarze, a przy okazji poznamy ule historyczne i współczesne.

  Które rośliny są miododajne dowiemy się podczas spaceru ze specjalistą. Zobaczymy miniul - co więcej będziemy mogli kupić gotowe domków dla owadów. W ogrodzie botanicznym spotkamy także bartników, którzy opowiedzą o ulach naturalnych i pokażą drążenie barci.

  W programie zaplanowano także kiermasze, na których kupić można będzie różne rodzaje miodu, a także zdrową żywnością przygotowaną na bazie miodu. W ofercie jest też m.in. naturalny jedwab ręcznie malowany oczywiście w motywy kwiatków i owadów.

  Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w różnych warsztatach na przykład z projektowania i budowania domków dla owadów (materiał: sklejka, trzcina i drewno), tworzenia pszczołowatych z filcu, wełny, na woskowych płytkach i malowania.

  W programie: konkursy plenerowe (z nagrodami) dla dzieci i krzyżówka dla dorosłych. Wielką atrakcją stanie się zapewne edukacyjna gra terenowa z nagrodami - jej uczestnicy wcielą się w rolę pszczołowatych i poznają jeden dzień z ich życia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama