Ważne
  Cztery strony świata: Muzułmanie to nie terroryści. Wobec...

  Cztery strony świata: Muzułmanie to nie terroryści. Wobec imigrantów musimy spłacić dług

  Wojciech Rogacin

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Polska i Europa powinny się zająć imigrantami, bo sami doprowadziliśmy do sytuacji, w jakiej się znaleźli. Muzułmanin to nie oznacza terrorysta, a Europa i tak nie zostanie zislamizowana – mówi w programie „Cztery strony świata” profesor Janusz Danecki, arabista z Uniwersytetu Warszawskiego.
  - Zawsze uważałem, że naszą powinnością - nie tylko Polaków, Europejczyków - jest zajęcie się tymi ludźmi, których doprowadziliśmy w jakimś sensie do tej sytuacji, w której żyją – mówi w najnowszym programie „Cztery strony świata” arabista z UW profesor Janusz Danecki.

  - Oczywiście my, Polacy może w najmniejszym stopniu, ale to nie znaczy, że powinniśmy mówić: o, to nie my, to nas nie dotyczy – dodaje. I wskazuje choćby na udział Polski w wojnie w Iraku w 2003 roku, która zdestabilizowała sytuację w regionie.

  - Po tej wojnie i wspieranych przez wspólnotę międzynarodową powstaniach w krajach arabskich miliony ludzi w Iraku, Syrii, Libii i innych krajach zostały pozbawione swoich naturalnych warunków, został im narzucony sposób życia w wojnie i dlatego ci ludzie uciekają stamtąd – wskazuje prof. Danecki.

  - Dlatego musimy im pomóc, to jest nasz dług – uważa. Oburza się na porównywanie muzułmanina do terrorysty. - Muzułmanin to terrorysta? Francuzi z kolei mówią, że jak ktoś jest pijany, to na pewno Polak. To są stereotypy – mówi profesor. Dodaje, że w Europie już teraz są miliony muzułmanów, a terrorystów jest garstka. Tylu, ilu w każdej grupie narodowej jest przestępców i bandytów.

  Profesor Danecki przyznaje, że istnieje zagrożenie terroryzmem, ale ono istniało zawsze i zawsze będzie istnieć. Jego zdaniem należy się wzorować na polityce imigracyjnej Stanów Zjednoczonych, które mówią, że jak ktoś chce tam mieszkać, musi się stać Amerykaninem i zostać patriotą amerykańskim. Europa tego nie robi i to jest błąd. Profesor Danecki uważa, że nie ma żadnego zagrożenia islamizacją Europy.

  – To jest absurd. My, Polacy damy się zislamizować?! – mówi. – Muzułmanie nie staną się nagle wielką siłą w Europie – uważa. Jego zdaniem olbrzymia większość muzułmanów znakomicie wchodzi w nasz krąg cywilizacyjny, jednak ludzie się boją imigrantów.

  - Bo jak rząd mówi, że oni nam tutaj przyślą morderców, to ludzie oczywiście patrząc na te wypadki na Zachodzie boją się. A takie wypadki będą zawsze i zawsze były. To nie jest wyjątkowa rzecz – mówi arabista. Jego zdaniem gra na emocjach w sprawie imigrantów, to jest taka „drobna polityczka europejska”. - To jest rozgrywanie bezsensownych rzeczy, przy okazji wbrew Kościołowi, bo Kościół zachowuje sumienie, nasze, polskie. Ale tylko Kościół! – dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (257)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   manipulacja

   Zbigniew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   "Wśród sześćdziesięciu najbardziej niebezpiecznych miast świata (miast z najwyższym wskaźnikiem przestępczości) nie ma ani jednego europejskiego, ale za to kilka amerykańskich, w których duży...rozwiń całość

   "Wśród sześćdziesięciu najbardziej niebezpiecznych miast świata (miast z najwyższym wskaźnikiem przestępczości) nie ma ani jednego europejskiego, ale za to kilka amerykańskich, w których duży odsetek stanowią czarni mieszkańcy. (...) Dopiero na 61. miejscu pojawia się Malmö, pierwsze europejskie miasto na liście,6)w którym “43% mieszkańców jest obcego pochodzenia, 31% urodziła się za granicą a tylko 11% w Szwecji.” "W Niemczech, nawet „przed wielką migracją z roku 2015 imigranci – którzy stanowili mniej niż 10% populacji – byli sprawcami 18% gwałtów i 30% morderstw;8)“Uważa się, że obcy stanowią od 11 do 12 procent niemieckiego społeczeństwa, ale w każdym rodzaju przestępczości byli nadreprezentowani. Nie-Niemcy byli sprawcami 27.6% wszystkich przestępstw, z czego ubiegający się o azyl 5.7%. Dla zabójstw liczby te wynoszą 29.3%/8.2%, dla napaści na tle seksualnym 20.5%/4.8%. […] Nie-Niemcy byli sprawcami 38% rozbojów, 38% kradzieży oraz 43% kradzieży połączonej z przemocą lub brutalnością, [a także] za 40.2% włamań, 43.5% kradzieży w sklepach, i aż 75.7% kradzieży kieszonkowych lub wyrywania torebek.”Francuscy muzułmanie to tylko 8% francuskiego społeczeństwa i aż 70% populacji więziennej. (https://gefira.org/pl/2017/05/30/skuteczne-leczenie-uzaleznione-jest-od-wlasciwej-diagnozy/#more-19148 ).
   Poza tym - odnośnie przytoczonej opinii o Polakach - czymś zupełnie innym jest alkoholizm, a zupełnie czymś innym mordowanie bezbronnych.
   Pan profesor wykłada na uniwersytecie? Pan jest naukowcem?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Muzułmanie to terroryści !!!

   islam won (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Muzułmanie to terroryści.
   A ten pan albo:
   - jest idiotą, albo:
   - jest pożytecznym idiotą, albo:
   - jest w błędzie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POLACY NIGDY NIE KOLOZNIZOWALI ARABII CZY AFRYKI !!!!

   Make PEACE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   MAMY PELNE MORALNE I ETYCZNE PRAWO POWIEDZIEC ZALEWOWO JURNYCH LENIUCHOW - NIE!!!
   Francja, Niemcy, UK, Holandia dymały kolonie? To teraz owszem musza poniesc sprawiedliwa kare.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To my mamy wobec nich jakiś dług?

   pas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   To my mamy wobec nich jakiś dług? Może taki, że jak na razie islamscy najeźdżcy zamordowali tylko kilku Polaków i to za mało? Ps. deportować czuba do Iranu bez prawa powrotu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brrrr

   alo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   ja się pakuje i uciekam z tego kraju jeszcze w tym miesiącu.. bo strach.. wstyd się przyznawać, że jest się z Polski... cały świat się nabija i wypina na nas... a Polaczki dumni :'(


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spadaj, będzie

   OK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Spadaj, będzie jednego miłośnika islamskich najeźdźców mniej. No, pakuj się, już.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to migusiem sie zrywaj - najlepiej do Szwecji :)

   Gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   do braciszka Szechterra :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jako odpowiedz na zlo -purpuraci powinni ruszyc z misja ewangelizacyjna do Syrii

   misja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   jak kiedys pierwsi Apostołowie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   redaktorku ... POLSKA MA MORALNE PRAWO POWIEDZIEĆ - NIE dla ISLAMISTOW na pontonach!

   J3S (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   nie kolonizowalismy Azji, Afryki, nie korzystalismy z niewolniczej pracy ich mieszkancow, nie wyzyskiwalismy ich gospodarek, nie wywolywalismy tam wojen - nie chemy ich u siebie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ad vocem

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   To wszystko mydlenie oczu przez profesorka ktory zyje i utrzymuje sie z popierania Arabow.Londyn ma 423 meczety ktore stoja na miejscu kosciolow.Miasto po raz pierwszy w historii jest rzadzone...rozwiń całość

   To wszystko mydlenie oczu przez profesorka ktory zyje i utrzymuje sie z popierania Arabow.Londyn ma 423 meczety ktore stoja na miejscu kosciolow.Miasto po raz pierwszy w historii jest rzadzone przez muzulmanina.Spolecznosc muzulmanska jest zamknieta w swoim kregu kulturowym i probuje narzucac prawo islamu innym obywatelom Uniizwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ij

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   kłamliwe bzdury bredzisz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzieciarnia bez pracy i zajęcia ostro dyskutuje w Internecie.

   Hau-hau, pierdu-pierdu, srutu-tutu. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Też jestem samotny i muszę się wygadać... a temat mało ważny, byleby emocjonalny. PiS niedługo "podrzuci" nowy temat. Czekam aby gadać, gadać, gadać, pierdolić bez końca...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Top news z polskiej sieci,

   co niektóre interesujące skróty: (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   (...) Niepokojące doniesienia ze Szwecji. Obecnie na terytorium Szwecji przebywa ok. 2 tys. radykalnych islamistów; liczba ta jest 10 razy wyższa niż w 2010 r., jednak tylko nieliczni z nich są...rozwiń całość

   (...) Niepokojące doniesienia ze Szwecji. Obecnie na terytorium Szwecji przebywa ok. 2 tys. radykalnych islamistów; liczba ta jest 10 razy wyższa niż w 2010 r., jednak tylko nieliczni z nich są skłonni dopuścić się aktów przemocy - powiedział w poniedziałek szef kontrwywiadu Szwecji Anders Thornberg. (...)

   Jerzy Grunwald, wokalista, gitarzysta, kompozytor, w radiowej Trójce zrelacjonował, jak wygląda sytuacja z imigrantami w Szwecji. (...) To, co się dzieje na świecie, to, czemu dziś liberalno-lewicowy świat każe nam zaprzeczać, to coś, co widać gołym okiem, jest dla mnie nie do zaakceptowania ... Zabieram głos w tematyce uchodźców, fanatycznej polityki migracyjnej, która ma miejsce w Europie – to wręcz zabijanie naszej cywilizacji ... Wygląda na to, że celowo jest to szyte grubymi nićmi, ponieważ to, co widzimy jest nie do pomyślenia. Paru liberalnych oszołomów z Brukseli każe nam integrować się z kulturą opóźnioną w rozwoju ... Ilość popełnionych przestępstw przez imigrantów, przez ludzi, którzy w moim przekonaniu nigdy się nie dostosują, nie zintegrują ze społeczeństwem, sięga apogeum. Fanatyzm terroru poprawności politycznej sięgnął apogeum ... Policji zabrania się reagowania na jakiekolwiek przejawy bandytyzmu, gwałtów, gdzie każe się wszystko zamiatać pod dywan. Szef policji na całą Szwecję zabronił nagłaśniania wszystkich przestępstw popełnianych przez imigrantów. (...) Całości publikacji w sieci!

   (...) Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham) w Polsce, Tony Housh: (...) W najbliższych latach nastąpi napływ kolejnych ważnych inwestycji amerykańskich na polski rynek ... Jaka jest obecnie wartość inwestycji amerykańskich firm w Polsce? T.H: Według naszych obliczeń jest to około 41-42 mld dolarów. Bezpośrednio przekłada się to na ponad 220 tys. miejsc pracy. Pośrednio natomiast możemy mówić nawet o 300-400 tys. miejscach pracy. (...)
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo