Ważne
  Anna Młyńska: Moda? Od Próchnika po... pediatrię

  Anna Młyńska: Moda? Od Próchnika po... pediatrię

  Zdjęcie autora materiału

  Witold Stech

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Anna Młyńska
  1/16
  przejdź do galerii

  Anna Młyńska ©Witold Stech

  Świat mody, jaki jest? Z jednej strony mamy wyidealizowany i wykreowany obraz, pełny wiecznie uśmiechniętych, pięknych i bogatych ludzi - tak nieraz przedstawiają go media. Z drugiej - słyszymy o ciężkiej pracy, ciągłej konkurencji i mozolnym budowaniu kariery. Ale jest i miejsce na szlachetne pobudki. O tym rozmawiamy z Anną Młyńską, młodą projektantką z Zabrza.
  Początek

  Wszystko zaczęło się od pracy dyplomowej, podejmującej temat kształtowania wizerunku użytkownika. W tym czasie narodził się pomysł zrealizowania dyplomu z firmą odzieżową. Wybór padł na Próchnika.

  - Wysłałam maila z zapytaniem o wsparcie przy dyplomie. Zaproszono mnie na spotkanie, aby zaprezentować projekty i wybrano dwa modele, które na tyle przypadły do gustu, że wdrożono je do produkcji seryjnej - mówi Anna.

  - Największym zaskoczeniem był telefon z zapytaniem czy wyrażam zgodę na wdrożenie seryjne. Pamiętam do tej pory tą radość, że moja odzież pojawi się w salonach Próchnika! - dodaje podekscytowana. Kolekcja, o której mowa obejmuje odzież biznesową, skierowaną dla kobiet pracujących głównie w korporacjach oraz w otoczeniu biznesowym.

  Na publicznej obronie pracy dyplomowej w katowickim Rondzie Sztuki pojawiła się m.in. Karolina Mościcka-Bauer, dyrektor marketingu w Próchnik S.A. - Było mi niezmiernie miło, to było dla mnie wyróżniające - wspomina Anna.  Dyplom został nominowany do najlepszych dyplomów projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Polsce w 2014 roku. W tym roku stał się podstawą publikacji w międzynarodowym wydawnictwie Lap Lambert Academic Publishing, które porusza kwestie kształtowania wizerunku użytkownika. Książki są sprzedawane na całym świecie, m.in. w sklepie internetowym Amazon oraz elektronicznych księgarniach Bucher, MooreBooks oraz Barnes&Nobles.

  Jak pogodzić dwa światy?

  - Dla kogoś u progu lub tuż po rozpoczęciu mariażu z branżą, działanie na wielu frontach to nieraz konieczność. Obrałam dwie drogi projektowe. Jedna to odzież elegancka, a druga medyczna - mówi Anna.  Elegancka to suknie wieczorowe. Projektantka stworzyła kolekcję ss 2016/2017, z której wybrane modele będą dostępne w marce Adam Feliks Próchnik w wybranych salonach, m.in w Starym Browarze w Poznaniu czy Galerii Mokotów w Warszawie, już pod koniec listopada. A odzież medyczna? - Odnalazłam w tym swoją indywidualną wizję i misję - mówi Anna.

  Skąd wziął się sam pomysł? - Jako dziecko często przebywałam w szpitalu, później chorowała moja babcia. To były te bodźce, które popchnęły mnie do stworzenia czegoś innego, czegoś, co poprawi otoczenie szpitalne - mówi Anna. Jak mówi - kolorowa odzież dobrze wpisuje się w pediatrię. Chodziło o stworzenie przyjaznej przestrzeni dla dzieci, które pobytu w szpitalu się boją, zwłaszcza tych, które przebywają na najcięższych oddziałach. - Ten projekt powstał z myślą o nich. Cieszę się, że jest pozytywnie odbierany zarówno przez personel szpitalny jak i rodziców - mówi projektantka.  Na jej drodze projektowej zawsze gdzieś pojawiały się projekty skierowane do różnych grup społecznych, ułatwiające egzystencję na co dzień (np. mebel dla osób niewidomych). - Projekty cały czas są doszlifowywane. Ważna jest dla mnie funkcjonalność odzieży, bo tutaj jest skierowana głównie dla personelu, który musi czuć się wygodnie i komfortowo - mówi Anna. - Odzież medyczna mnie wciągnęła, ale planów i marzeń jest więcej... - dodaje tajemniczo.

  BIO

  Anna Młyńska ma 27 lat, pochodzi z Zabrza.

  Absolwentka wydziału wzornictwa katowickiej ASP. Dyplom otrzymał też nominację w konkursie Najlepszych Dyplomów Projektowych 2014 w Polsce (design28), został uhonorwany Nagrodą Publiczności. Prezentowany był na festiwalu Poznań Design Days 2014 w Starym Browarze, wystawiony był również w „Porcelana Śląska Park” w Katowicach, w Rondzie Sztuki w Katowicach.

  ZOBACZ KONIECZNIE: www.annamlynska.pl  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo