Jacek Kmiecik
Brązowy medalista Ukrainiec Parwiz Nasibow nie stanął do wspólnego zdjęcia z Rosjaninem Narekiem Oganjanem uww.org
Ukraiński zapaśnik stylu klasycznego w kategorii 67 kilogramów Parwiz Nasibow odmówił zrobienia sobie zdjęcia razem z Rosjaninem Narekiem Oganjanem po ceremonii wręczenia medali na mistrzostwach Europy w zapasach, które odbywają się w stolicy Rumunii – Bukareszcie.

Srebrny medalista olimpijski z Tokio 2020 Parwiz Nasibow, podobnie jak rosyjski zapaśnik, zdobył brązowy medal. W walce finałowej reprezentant Turcji Selcuk Can pokonał Azerbejdżanina Ulwiego Ganizade.

Nasibow nie chciał zapozować do współnego zdjęcia z Rosjaninem

Po ceremonii wręczenia nagród zapaśnicy weszli na stopień podium, aby zrobić grupowe zdjęcie i uścisnąć sobie dłonie. Ukraiński zawodnik nie chcaił stanąć do wspólnej fotografii. Gdy rosyjski zapaśnik zszedł z podium, Nasibow uścisnął dłonie złotemu i brązowemu medaliście.

Belenyuk i Gruszyn zignorowali ceremonię medalową z powodu Rosjan

To nie pierwszy taki incydent na tegorocznych mistrzostwach Europy. Wcześniej brązowy medalista w kategorii do 87 kg Ukrainiec Zhan Belenyuk zignorował ceremonię wręczenia nagród z reprezentującym Serbię Rosjaninem Aleksandrem Komarowem, który zdobył złoty medal oraz srebrnym medalistą Turkiem Alim Cengizem i drugim brązowym medalistą Białorusinem Kirillem Maskiewiczem.

Inny ukraiński zapaśnik, który wywalczył brązowy medal Ołeksandr Gruszyn nie zrobił sobie także wspólnego zdjęcia ze zwycięzcami kategorii do 63 kg z powodu obecności na podium Rosjanina Anwara Allahjarowa, który także sięgnął po brązowy medal.

Rosyjscy zapaśnicy liderami klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy

Światowy Związek Zapaśniczy dopuścił rosyjskich zapaśników do mistrzostw Europy w statusie neutralnym. Rosjanie w rywalizacji w stylu klasycznym zdobyli osiem medali (nie udało im się stanąć na podium jedynie w kategoriach do 55 oraz 87 kg) i zostali liderami klasyfikacji medalowej czempionatu Starego Kontynentu.

Mistrzostwa Europy w zapasach odbywają się w Bukareszcie w dniach 12-18 lutego.